نگهداری از چوب ترمو

روش نگهداری از چوب ترمو

نگهداری از چوب ترمو

مواظبت کردن چوب ترمو

نگهداری از چوب ترمو

در این مقاله در مورد نگهداری از چوب ترمو توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. همراه ما باشید.

شرایط نگهداری از چوب ترمو

تا به حال پژوهش های کیفی بسیاری به وسیله کارخانجات بالاتـر در حوزه نگهداری از چوب ترمو صورت گرفته است تا میزان ایستادگی محصولات را در زمان ارتباط با خاک بدون بهره گیری از لایه های حفاظتی از قبیل رنگ و پولیش در مقایـسه با الوار ترموود معمولی ارزیـابـی کنید و در یکـی از آنان کمپانی فنلاندی به مدت ۱۶ هفته الوار چوب نما را در ارتباط مستقیم با خاک قرار داد و نتایج خیلی امیدوار کننده بودند. در ادامه با موضوع مواظبت کردن چوب ترمو در برابر رطوبت همراه ما باشید.

محافظت کردن چوب ترمو در برابر رطوبت

مواظبت کردن چوب ترمو

نگهداری از چوب ترمو

به این نوع ایستادگی در برابر پوسیدگی و نفوذ حشرات و رطوبت استواری از نوع کلاس ۱ اطلاق می گردد که نگهداری از چوب ترموود در اثر تابش گرما به سطوح چوب نما به مدت ۳ ساعت و در گرما ۲۲۰ درجه سانتی گراد حاصل می شود. شایان ذکر می باشد که بعضـی از کارخانجات از درجه کیفی کلاس ۲ بهره گیری می کنند که درجه گرما کوره ۲۱۰ می باشد و محصولات گرچه از ماندگاری خوبی برخوردار می باشند اما در کیفیت به کلاس ۱ نمی رسند.

مواظبت کردن چوب ترموود بعد از تولید

مواظبت کردن چوب ترمو

نگهداری از چوب ترمو

بهره گیری از روش های جدید تولید نمای چوبی ساختمان.

ارتباط با خاک و رطوبت مساله چندانی تهیه نمی کند .

از قراردادن تیرکهای ترمو در عمق خاک در نگهداری از چوب ترمو پرهیز شود.

اما در مسائلی مثل ایجاد شیروانی و ضمناً قرار دادن ستون های ترمووود در قسمت های شن و ماسه خشک.

در آزمایش های به عمل آمده مساله چندانی مشاهده نشده است.

مواظبت کردن چوب ترمو در برابر پوسیدگی

مواظبت کردن چوب ترمو

مواظبت کردن چوب ترموود

در نگهداری از چوب ترموود به علـت گردش هوای آزاد در اطراف سطوح چوبی, حتی موقعی ارتباط با رطوبت خلاصه و ریگ های درشت, چون الوار سریع خشک می شوند مشکلاتی چندانی در حوزه ایجاد پوسیدگی رخ نخواهند داد.نسبت به نمای چوب ترمووود معمولی هیچ گونه حشره ای به درون بافت های چوب نفوذ نکرده و پوسیدگی قهوه ای رنگ معمول در چوب ها به هیچ وجه مشاهده نگردید. این آزمایش بر روز چوب اش یا درخت زبان گنجشک انجام می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *