ترموود چیست ؟

ترمووود از ترکیب دو واژه ترمو به اضافه وود (ترموود)ساخته شده است که معنای تحت اللفظی آن چوب حرارت دیده(ترمووود) است. ترمووود فرآیندی است که طی آن چوب با تکنولوژی پیچیده و در شرایط خاصی خشک می شود,تا چوب ترمو بتواند مقاومت خاصی کسب کند و مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.به وسیله بکارگیری متد فراوری مناسب و روشهای کاملآ مهندسی می توان دوام و ماندگاری و عمر چوب ترموود را بالا برد و آن ها را در برابر شرایط محیطی و عوامل جوی مقاوم تر ساخت.چوب های ترمووود به دلیل فرآیندی که در جریان ترمو شدن طی می کند،به خصوصیات خاص و منحصر به فردی دست می یابد,که آنها را تبدیل به عالی ترین گزینه جهت استفاده برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی ساختمان می کند.
کشور فنلاند به عنوان پیش رو بعد از سال ها تحقیقات و انجام کار های آزمایشگاهی در زمینه فرآوری چوب , به روش منحصر بفردی به نام ترمووود (THERMOWOOD)دست یافت.

خصوصیات چوب ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی یک جایگزین سالم برای محیط زیست برای چوب های آغشته به فشار است. درمان طبیعی با دمای بالا باعث می شود این چوب در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ، قارچ ها و پوسیدگی مقاوم باشد. ترموود فنلاندی برای اطمینان از بهترین عملکرد فنی در دو کلاس استاندارد تصفیه حرارتی ، ترموود فنلاندی موجود است. ترموود فنلاندی باعث افزایش ثبات ، یک رنگ طلای قهوه ای روشن و جذاب می شود و عمدتاً برای فضای داخلی مناسب است. ترموود باعث افزایش دوام ، رنگ تیره قهوه ای شده است و در کاربردهای داخلی و خارجی کاربرد دارد.

بهترین تولید کنندگان ترموود در دنیا و ترموود فنلاندی

کشورهای اسکاندیناوی و به صورت خاص کشور فنلاند بزرگترین و معروفترین کشورها در دنیا هستند که ترمو وود تولید میکنند
دلیل اصلی آن نیز تولد این صنعت در فنلاند میباشد یعنی اولین کشوری که به فن آوری تولید کردن چوب ترمو در دنیا دست پیدا کرد همین کشور میباشد. دلیل دیگر معروفیت کشور فنلاند در زمینه صنعت ترموود وجود جنگلهای انبوه کاج در آن میباشد. تقریبآ بیشتر از ۸۵ درصد این کشور جنگلهای بکر و غنی است و چون دسترسی به مواد اولیه ساده است در نتیجه تولید در آن نیز به صرفه میباشد.
bestchoob-thermowood

مزیت ترموود فنلاندی

مزیت اصلی ترموود فنلاندی این است که چوب نرم می تواند برای برنامه هایی که نیاز به دوام بالایی دارند ، استفاده شود که ممکن است از نظر محیط زیست قابل استفاده باشد. کلاس دوام ۱-۳ ، مطابق استاندارد اروپایی EN 350-2 ، از گونه های چوب دوام غیر بادوام (کلاس ۵) حاصل می شود. نقطه ضعف اصلی این است که در اثر دمای زیاد ، استحکام کاهش می یابد. بطور کلی مقاومت خمش با کاهش بیشتر در دماهای بالاتر تا ۳۰٪ کاهش می یابد. مقاومت بیولوژیکی در برابر برخی (نه همه) میکروارگانیسم ها و حشرات بهبود می یابد. کوچک شدن و تورم تا ۵۰-۹۰٪ کاهش می یابد. چوب تصفیه شده تا حدی از رنگ تیره است. به عنوان یک اصل ، فرآیند عملیات حرارتی روی کلیه گونه های چوبی انجام می شود.
elements-bg-alt
درباره ترموود فنلاندی بیشتر بدانید …
ویژگی های بارز چوب فنلاندی
solar

هدایت حرارتی کاهش می یابد

به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی ، رطوبت کمتر و هدایت حرارتی پایین تر در مقایسه با چوب تصفیه نشده ، ارترموود  از نظر ابعادی پایدار ، بادوام است و عایق خوبی دارد.

wood

ثبات ابعادی

ابعاد چوب های فنلاندی استاندارد های پایداری دارند که کار با آن ها را ساده میکند و می توان از آن در داخل یا خارج از منزل و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد که از مزیت های فوق العاده آن به شمار می رود.

shield

دوام بهبود یافته و مقاومت در برابر پوسیدگی

به لطف دوام و پایداری زیاد ، پس از ثابت شدن در یک دیوار ، حرکت بسیار کمی در محصول وجود دارد،در نتیجه کاهش حرکت روکشهای سطح اعمال شده پس از نصب عمر طولانی تر دارند.

با ما در تماس باشید

  شرح مختصری از ما

  وارد کننده انواع ترموود فنلاندی با دارا بودن مدارک شناسایی واقعی بودن منشا چوب ترمو از فنلاند و وارد کننده انواع رنگ مخصوص ترموود از کشور فنلاند مانند رنگ ترموود تیکوریلا و رنگ ترموود تکنوس

  کاربرد های چوب ترموود شامل :

  استفاده از چوب ترموود به عنوان چوب نمای ساختمان , چوب ترمو مخصوص طراحی دکوراسیون داخلی , ترموود دک مخصوص کف سازی برای محوطه های داخلی و خارجی مانند تراس و روف گاردن و حیاط و مخصوص مکانهایی که درجه رطوبت بالایی دارند مانند کناره های استخر و سونا و زیر دوشی.

  تماس با ما

  تلفن تماس : ۵۶۲۷۵۱۷۴-۰۲۱

  موبایل: ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲ و ۰۹۹۰۳۷۳۲۳۸۰

  ایمیل : [email protected]

  لطفا به علت شرایط کرونا قبل از تشریف فرمایی هماهنگ کنید

  پشتیبانی ۲۴ ساعته
  به صورت مادام العمر

  آدرس ما : ایران – تهران
  بزرگراه آزادگان – احمدآباد مستوفی – بعد از میدان پارسا – خیابان انقلاب – پلاک ۱۰

  آخرین مقالات ترموود فنلاندی