رنگ ترموود

رنگ ترموود

رنگ ترموود یکی از رنگ‌های مصرفی در رنگ آمیزی چوب‌های ترمو وود است. چوب‌ها انواع مختلف و متنوعی دارد که انتخاب آن‌ها به مواد مختلفی چون موارد استفاده از چوب، سلیقه، توان مالی و غیره بستگی دارد. چوب‌ها را بر اساس رنگ، نوع، جنس و … می‌توان به دسته‌های مختلف تقسیم کرد. چوب‌ها از درخت‌های متعددی چون درخت افرا، درخت بلوط، درخت سرخدار، درخت کاج، درخت صنوبر و غیره تولید می‌شوند. چوب ترموود یکی از چوب‌های بسیار محبوب و با کیفیت می‌باشد که سطح آن را با استفاده از رنگ مخصوص به نام رنگ ترموود باید رنگ‌آمیزی کرد. در اینجا قصد داریم به معرفی چوب ترمووود و رنگ ترمووود بپردازیم و همچنین انواع آن و نحوه رنگ‌آمیزی را بیان کنیم.

رنگ ترموود و انواع آن:

رنگ ترموود نوعی از رنگ‌های مصرفی جهت رنگ آمیزی چوب های ترمو وود به حساب می‌آید که مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی دارد. این رنگ دارای 80 نوع طیف رنگی است. از مزیت‌های دیگر این نوع رنگ می‌توان به افزایش زیبایی و جذابیت ظاهری چوب‌های ترمو وود اشاره کرد.

رنگ ترموود از چوب‌ها در برابر عوامل محیطی، تغییرات آب و هوایی، اشعه‌ای مضر خورشید مانند اشعه یو وی، موجودات موذی و غیره به خوبی مراقبت می‌کند. رنگ ترموود انواع مختلف و متنوعی دارد که تفاوت‌هایی با هم دارند. در واقع یکی از تفاوت‌های آن‌ها، طیف رنگی و تناژ آن می‌باشد. از دیگر تفاوت آن‌ها می‌توان به ساختار و یا فرمولاسیون آن‌ها اشاره کرد. این رنگ در دو نوع تشکیل شده است که یکی از آن ها رنگ های ترمووود بر پایه روغن و دیگری رنگ های ترمووود بر پایه آب خواهد بود.

رنگ آمیزی ترموود
رنگ آمیزی ترموود

رنگ ترموود پایه آب:

همان‌طور‌که مشخص است ساختار و یا فرمولاسیون این نوع رنگ بر پایه و اساس آب بوده و هنگام استفاده به بافت چوب نفوذ می‌کند. با آغشته کردن سطح چوب به این نوع رنگ، رنگ مصرفی حدود دو الی سه میلی متر به بافت چوب جذب می‌شوند، در نتیجه هیچ گونه لایه‌ای روی سطح چوب ایجاد نخواهند کرد. از مزیت‌های این نوع رنگ می‌توان به عدم پوسته پوسته شدن رنگ بر اثر تابش نور خورشید، برخورد آب با آن و غیره اشاره کرد. این نوع رنگ را برای چوب‌های می‌توان استفاده کرد که قرار است در اجرای نمای داخلی و بیرونی ساختمان، سازه‌های چوبی، اشیا دکوری و تزیینی و … مورد استفاده قرار گیرند.

رنگ ترموود پایه روغن:

در ساختار و یا فرمولاسیون این نوع رنگ از روغن مخصوص چوب جهت رنگ آمیزی چوب‌ها استفاده شده است. در فرمولاسیون آن‌ها اغلب از ماده رنگی استفاده نمی‌شود و به صورت بی‌رنگ می‌باشند. عملکرد رنگ ترموود تولید شده بر اساس روغن به گونه‌ای است که تنها باعث براق شدن و جلا دادن به چوب می‌شود و جلوه‌ای زیبا به چوب می‌دهد. طرح چوب ترمو وود مورد نظر را نمی‌پوشاند. این نوع رنگ در برابر اشعه یو وی نور خورشید و سایر خطرات محیطی از چوب محافظت می‌کند.

نحوه رنگ آمیزی ترموود:

رنگ آمیزی چوب ترمو با استفاده از رنگ ترموود طی چهار مرحله انجام می‌شود که بعد از انجام هر مرحله باید به چوب ها 24 ساعت فرصت داد، سپس برای انجام مرحله بعد اقدام کرد. اجرای رنگ ترموود شامل مراحل غوطه ور کردن، رنگ آمیزی، اسپری کردن می‌باشد.

رنگ ترمو وود
رنگ ترمو وود

مراحل رنگ آمیزی چوب ترمووود:

  1. اولین مرحله در رنگ آمیزی چوب های ترموود با استفاده از رنگ ترموود، غوطه‌ور کردن چوب در حوضچه می‌باشد. در ابتدا باید چوب‌ها را در حوضچه‌ای که از BASE پر شده است را قرار داد و آن‌ها را به مایع BASE غوطه‌ور کرد. بعد از غوطه‌ور کردن چوب‌های مورد نظر اجازه دهید تا چوب‌ها به مدت 24 ساعت به خوبی خشک شوند.
  2. در مرحله بعد باید با استفاده از ماده رنگی مورد نظر و با توجه به طیف رنگی مشخص شده توسط مشتری برای رنگ کردن سطح چوب اقدام می‌شود. برای انجام این کار رنگ را آماده کرده و با استفاده قلمو آغشته به این رنگ سطح چوب تحت تاثیر قرار داده می‌شود. بعد از این که به تمام قسمت‌های چوب یک دست رنگ خورده شد به آن 24 ساعت فرصت داده می‌شود تا خشک شود.
  3. در مرحله بعد باید مرحله دوم را مجدد تکرار کرد. توجه به این نکته ضروی است که رنگ اول کاملا خشک شده باشد و قسمت‌هایی از آن رنگ شره نکرده باشد. بعد از اجرای رنگ در مرحله سوم اجازه دهید تا چوب خشک شود.
  4. حال نوبت به استفاده از ماده TOP COAT می‌رسد. در این مرحله باید ماده TOP COAT را روی چوب اسپری کنید. بعد از اسپری TOP COAT روی چوب اجازه دهید چوب کاملا خشک شود و سپس آن را بسته بندی کرده و به بازار عرضه کرد.

جهت خرید ترموود با شرکت بست چوب تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122987342