ساخت یا تولید ترموود

ساخت یا تولید ترموود

انواع چوب:

چوب انواع مختلفی دارد که می توان به چوب ترمو، چوب راش، چوب افرا، چوب گردو، چوب بلوط و غیره اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصربه‌فردی داشته و موارد استفاده هر کدام متفاوت می‌باشد. در بین انواع چوب‌ها، ترمووود از محبوبیت بیشتری برخوردار می‌باشند. در این مطلب قصد داریم به ساخت یا تولید ترموود بپردازیم و همچنین موارد استفاده از آن را بیان کنیم.

ساخت ترموود
ساخت ترموود

ساخت و تولید چوب ترمووود:

برای ساخت و یا تهیه چوب های ترمووود باید مراحل مختلفی طی شود. به عبارت دیگر چوب ترمو بعد از طی مراحل مختلف قابل استفاده می‌باشند. از مراحل لازم جهت آماده سازی چوب ترمووود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برش دادن:

اولین مرحله در آماده سازی چوب ترمووود برش دادن می‌باشد. در واقع در اولین مرحله چوب به قطعات مختلف و متنوع برش داده می‌شود.

خشک کردن:

دومین مرحله در آماده‌سازی انواع چوب‌ها مانند چوب ترمووود، خشک کردن می‌باشد. خشک کردن چوب‌ها به روش‌های مختلف و منحصربه‌فردی صورت می‌گیرد.

حرارت دادن:

یکی دیگر از مرحله‌های لازم در آماده‌سازی چوب ترمووود و یا ترمو وود، حرارت دادن آن‌ها خواهد بود. به چوب‌های مورد نظر تحت شرایط خاص، تا دمای 220 درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شوند. عمل حرارت دادن تا قبل از این که بسوزند به پایان می‌رسد. همان‌طور که می‌دانید حرارت دادن چوب‌ها باعث تغییر خواص فیزیکی و شیمیایی چوب‌ها می‌شود. ایجاد تغییرات مختلف در ساختار چوب‌ها باعث افزایش استحکام و مقاومت چوب‌ها می‌شود. لازم به ذکر است که حرارت دادن چوب باعث تغییر رنگ آن می‌شود. در صورتی که سطح چوب ترمووود مصرفی بدون روکش باشد، به دلیل تماس با آفتاب تغییر رنگ می‌دهند. فرآیند حرارت چوب به تیمار چوب و یا ترمو چوب معروف می‌باشد.

خنک کردن:

خنک کردن یکی دیگر از مراحل مشترک در تولید و آماده‌سازی چوب‌های مصرفی در صنعت ساختمان‌سازی و معماری داخلی می‌باشد که با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود. مدت زمان لازم جهت خنک کردن چوب‌ها به درجه حرارت آن‌ها، حجم و یا ضخامت آن‌ها، روش مصرفی جهت خنک کردن چوب ها و غیره بستگی دارد.

رنگ کردن:

مرحله دیگری نیز وجود دارد که با توجه به موارد استفاده از ترموود مختلف می‌باشد. سطح این نوع چوب ها بعد از حرارت دادن با استفاده از رنگ‌های مخصوص رنگ می‌شوند و یا توسط روغن‌های مخصوص پوشیده می‌شوند که به افزایش زیبایی ظاهری آن‌ها و مقاومت آن‌ها کمک می‌کند.

تهیه ترموود
تهیه ترموود
موارد استفاده از چوب ترمووود:

چوب ترمووود مانند سایر چوب‌ها موارد مصرف گوناگون و متعددی دارد که می‌توان به استفاده از آن در نمای داخلی ساختمان‌ها، نمای بیرونی ساختمان‌ها، تزئینات داخل ساختمان، ساخت انواع اشیا و یا وسایل تزئینی چوبی، ساخت مبل، بوفه و سایر وسایل چوب، ساخت انواع درب و پنجره، سونا و غیره اشاره کرد.

  • یکی از موارد کاربرد این نوع چوب، استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان می‌باشد. چوب های ترمووود در برابر تغییرات جوی، سرد شدن و گرم شدن هوا، باران های اسیدی و غیره بسیار مقاوم بوده و تغییر حالت نمی‌دهد.
  • استفاده از چوب های ترمووود برای ساخت اشیا وسایل چوبی مانند گلدان‌ها، مبل‌ها، بوفه ها، اشیا تزئینی و … از دیگر موارد استفاده از این نوع چوب‌ها می‌باشد.
  • استفاده از این نوع چوب در ساخت سونا و استخر استفاده خواهد شد.

جهت استعلام قیمت چوب ترمو  با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122987342