چوب نما چیست؟

گرایش بیش از پیش به چوب و طبیعت گرایی در هنر معماری والقا حس زندگی درشهرهای مدرن و شلوغ باعث شده تا امروزه الوارچوب ترمو(THERMOWOOD) یا همان چوب نمایشترین استفاده را در نماهای ساختمانی ایفا کند.به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی و غیر استانداردو صرفآ به کمک حرارت و بخار آب در تولید ترمو وودمیزان کپک زدگی وهجوم حشرات به آن به صفر می رسد.سبکی ترمو و نصب آسان و کم هزینه همراه بارنگ های زیبا و جذاب طبیعی وعایق قوی حرارتی و برودتی بودن آن,ترمو چوب را در میان انواع مصالح برای نما کاملا بی رقیب کرده است.

خصوصیات چوب نما

برای ترموود نما از پوشش واکس پایه آب و رنگ روغن یا لاک الکل جهت محافظت در برابر UV و اشعه ماورا بنفش آفتاب جهت جلوگیری از تغییر رنگ و ایزولاسیون بیشتر توصیه می شود.این عمل باعث نگداری طولانی مدت ترموود برای نما می باشد.چوب نما همچنین عایق شدن داخل ساختمان درصد قابل توجهی افزایش می یابد.

انتخاب چوب مناسب نمای ساختمان

برای ساختمان باید به این نکته توجه داشت که حتی المقدور از ترموود با ضخامت بالا استفاده نگردد
زیرا باعث بالا رفتن وزن نما و سنگین شدن آن میگردد.
بهترین گزینه برای نمای ساختمان shp-pine و uts-pine و utv-pine میباشند
که در ضخامت دو سانتی متر یا همان بیست میلی متر استفاده کرد که هم وزن بالایی ندارند چوب نما ی ساختمان و هم به سهولت نصب و اجرا میگردد و نیز چون به شکل کام و زبانه دار هستند (بغیر از SHP که به شکل چهار تراش ساده میباشد ) بسیار محکم تر و زیباتر هستند.

نحوه ساخت چوب نما

چوب نما را تا دمای حداقل ۲۰۰ درجه سانتیگراد در حالی که توسط سیستم بخار حفاظت می شود گرما می دهند. بخار تاثیر مستقیم بر تغییرات شیمیایی چوب دارد .در نتیجه این عملیات چوب ترمووود که سازگار با محیط زیست است ساخته می شود.این عملیات حرارتی ( بخار ) باعث می شود ترمووود عایق بهتری و محکم تری داشته باشد.اگر حرارت دهی بصورت کافی انجام شود، چوب ترمو در برابر پوسیدگی مقاوم میشود.

فرآیند تولید چوب نما ترموود از سه فاز تشکیل شده است.

فاز اول : ایجاد گرمادهی و خشک کردن چوب ترمو در دمای بالا که باعث می شود رطوبت چوب کاهش پیدا کند و به حد صفر برسد.

فاز دوم : افزایش دما است که بعد از خشک کردن چوب ترمو در دمای بالا درجه حرارت کوره افزایش می یابد و وقتی سطح مورد نظر می رسد

به مدت ۳-۴ ساعت ثابت می ماند.در فرآیند تولید چوب ترموود ساختمان هنگام افزایش یا کاهش درجه حرارت دما،این نکته را نیز توجه کنیم که از ترک خوردن و تاب برداشتن چوب نما باید جلوگیری کنیم.

فاز سوم : خنک کردن چوب نما میباشد که با کاهش درجه دما به وسیله سیستم اسپری آب میباشد. هنگامی که حرارت به ۹۰-۱۰۰ درجه سانتیگراد می رسد چوب را دوباره با سیستم اسپری آب مرطوب می کنند تا رطوبت آن به سطح قابل استفاده ای در حدود ۶-۲٪ برسد.

bestchoob-thermowood

قیمت چوب نما ساختمان

در قیمت چوب نمای ساختمان عوامل زیادی تاثیر گذار میباشد. نوسانات قیمت ارز موجب می‌شود تا قیمت چوب نما تحت تاثیر قرار گیرد و برای خرید چوب نما قیمت چوب ترموود به صورت روزانه استعلام گردد. از دیگر عواملی که بر قیمت چوب نما اثرگزار است، نوع چوب و ضخامت آن است. مهم است که چوب‌ها به صورت بسته‌بندی محکم و غیرقابل ضربه و رنگ شده تحویل داده شوند.
هزینه تهیه مصالح فلزی برای زیرسازی چوب نمای ساختمان، هزینه تهیه چوب ترمو، رنگ چوب خام ترموود، زیرسازی و دستمزد اجرای نما چوب ترموود از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت نهایی کار خواهند بود.
elements-bg-alt

با ما در تماس باشید

  شرح مختصری از ما

  وارد کننده انواع ترموود فنلاندی با دارا بودن مدارک شناسایی واقعی بودن منشا چوب ترمو از فنلاند و وارد کننده انواع رنگ مخصوص ترموود از کشور فنلاند مانند رنگ ترموود تیکوریلا و رنگ ترموود تکنوس

  کاربرد های چوب ترموود شامل :

  استفاده از چوب ترموود به عنوان چوب نمای ساختمان , چوب ترمو مخصوص طراحی دکوراسیون داخلی , ترموود دک مخصوص کف سازی برای محوطه های داخلی و خارجی مانند تراس و روف گاردن و حیاط و مخصوص مکانهایی که درجه رطوبت بالایی دارند مانند کناره های استخر و سونا و زیر دوشی.

  تماس با ما

  تلفن تماس : ۵۶۲۷۵۱۷۴-۰۲۱

  موبایل: ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲ و ۰۹۹۰۳۷۳۲۳۸۰

  ایمیل : [email protected]

  لطفا به علت شرایط کرونا قبل از تشریف فرمایی هماهنگ کنید

  پشتیبانی ۲۴ ساعته
  به صورت مادام العمر

  آدرس ما : ایران – تهران
  بزرگراه آزادگان – احمدآباد مستوفی – بعد از میدان پارسا – خیابان انقلاب – پلاک ۱۰

  آخرین مقالات ترموود