رنگ ترموود

آشنایی با رنگ ترموود

رنگ ترموود چوب های ترمو وود و استفاده از آن ها :

رنگ ترموود یکی از رنگ های مصرفی در رنگ آمیزی چوب های ترمو وود است. چوب ها انواع مختلف و متنوعی دارد که انتخاب آن ها به مواد مختلفی چون موارد استفاده از چوب، سلیقه، توان مالی و … بستگی دارد. چوب ها را بر اساس رنگ، نوع، جنس و … می توان به دسته های مختلف تقسیم کرد. چوب ها از درخت های متعددی چون درخت افرا، درخت بلوط، درخت سرخدار، درخت کاج، درخت صنوبر و …. تولید می شوند.

روش ها و یا مراحل منحصر به فردی وجود دارد تا بتوان چوب ها را برای استفاده و کاربرد آماده کرد. چوب ترموود یکی از چوب های بسیار محبوب و با کیفیت می باشد که سطح آن را با استفاده از رنگ مخصوص به نام رنگ ترموود باید رنگ آمیزی کرد. در اینجا قصد داریم به معرفی چوب ترمو وود و رنگ ترموود بپردازیم و همچنین انواع آن و نحوه رنگ آمیزی را بیان کنیم.

چوب ترمو وود و مراحل تولید آن :

چوب ترمو وود و یا چوب ترموود به چوبی گفته می شود که با استفاده از حرارت و با استفاده از دستگاه ویژه و مخصوص به نام ترموود خشک شود و رطوبت موجود در ساختار آن کم شود. چوب های ترمو وود چوب های به دست آمده با کمک دستگاه های ترموود می باشند که رطوبت موجود در آن ها حدود ۶ درصد است.

در این روش ابتدا به خشک کردن چوب ها، حذف آب موجود در ساختار آن ها، صمغ و شیره موجود در آن ها پرداخته می شود، سپس آن ها را در بخار آب فرو برده و مجدد برای خشک کردن آن ها اقدام می شود.

چوب نامبرده نمونه ای از چوب های طبیعی می باشند که برای آماده سازی آن ها از دستگاه مخصوص و ویژه ای به نام دستگاه ترمو وود استفاده می شود. مکانیسم و یا نحوه عملکرد این نوع دستگاه بر پایه و اساس حرارت چوب مورد نظر است.

روش حرارتی در کوره های ترمووود:

درجه حرارت این نوع دستگاه بین ۱۲۰ درجه سانتی گراد تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد متغیر می باشد. این دستگاه بدون استفاده از اکسیژن برای خشک کردن چوب های مصرفی اقدام می کند. لازم به ذکر است که قبل از این که چوب ها به درجه اشتعال و یا سوختن برسند، دستگاه از ادامه فعالیت خود صرف نظر می کند.

در این روش چوب ها نمی سوزند تنها آب، صمغ، شیره و …. موجود در ساختار داخلی چوب ها خشک می شود و از بین می رود. بعد از خشک کردن چوب توسط دستگاه ترمو وود، باید چوب ها را در بخار آب قرار داد و مجدد آن ها را خشک کرد. استفاده از این روش باعث کاهش ۶ درصدی رطوبت موجود در دستگاه می شود.

چوب ترمو وود تحت شرایط خاص، استحکام و مقاومت آن ها بهبود می یابد. ساختار سلولی چوب نامبرده به دلیل حرارت وارد شده به آن ها تغییر یافته است و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی آن بهبود یافته است. هر چقدر چوب های مصرفی در صنعت ساختمان سازی به حالت طبیعی چوب نزدیک تر باشند، علاوه بر کیفیت بیشتر در زیبایی ظاهری نیز بهتر عمل می کنند.

مشخصات ترموود بعد از تولید:

به عبارت دیگر استفاده از چوب های طبیعی مانند چوب ترمو وود در صنعت ساختمان سازی از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. کاهش رطوبت موجود در ساختار چوب از پوسیدگی چوب، نفوذ جانوران میکروسکوپی، رشد قارچ و …. جلوگیری می کند.

در نتیجه این نوع چوب نسبت به سایر چوب ها طول عمر بیشتری خواهند داشت. لازم به ذکر است که بعد از این که چوب ها کاملا خشک شدند، آن ها را با دستگاه های منحصر به فرد خنک می کنند، در نهایت نوبت به رنگ آمیزی سطح آن ها می رسد. در این مرحله با استفاده از رنگ ترموود برای رنگ آمیزی سطح آن ها اقدام می شود.

رنگ چوب ترموود

رنگ مخصوص چوب ترمو

رنگ ترموود و انواع آن :

رنگ ترموود نوعی از رنگ های مصرفی جهت رنگ آمیزی چوب های ترمو وود به حساب می آید که مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی دارد. این نوع رنگ در مدل ها، رنگ ها، جنس ها و …. متفاوت تولید شده است. رنگ ترمووود دارای طیف رنگی بسیار وسیع و گسترده است که باعث شده انتخاب آن ها با هر نوع سلیقه ای امکان پذیر باشد. لازم به ذکر می باشد که رنگ ترموود دارای ۸۰ نوع طیف رنگی است.

از مزیت های دیگر این نوع رنگ می توان به افزایش زیبایی و جذابیت ظاهری چوب های ترمو وود اشاره کرد. رنگ ترموود از چوب ها در برابر عوامل محیطی، تغییرات آب و هوایی، اشعه ای مضر خورشید مانند اشعه یو وی، موجودات موذی و …. به خوبی مراقبت می کند. همان طور که گفت شد رنگ توموود انواع مختلف و متنوعی دارد که تفاوت هایی با هم دارند.

در واقع یکی از تفاوت های آن ها، طیف رنگی و تناژ آن می باشد. از دیگر تفاوت آن ها می توان به ساختار و یا فرمولاسیون آن ها اشاره کرد. رنگ ترموود در دو نوع تشکیل شده است که یکی از آن ها رنگ های ترموود بر پایه روغن و دیگری رنگ های ترموود بر پایه آب خواهد بود. در ادامه به معرفی هر کدام پرداخته ایم.

رنگ ترموود پایه آب :

یکی از رنگ های تولید شده جهت رنگ آمیزی چوب های ترمو وود، رنگ های ترمو وود بر پایه آب می باشد. همان طور که مشخص است ساختار و یا فرمولاسیون این نوع رنگ بر پایه و اساس آب بوده و هنگام استفاده به بافت چوب نفوذ می کند. رنگ ترموود نامبرده در ۲۰ طیف رنگی تولید شده است و در ساختار آن از مواد روغنی نیز استفاده نشده است.

با آغشته کردن سطح چوب به این نوع رنگ، رنگ مصرفی حدود ۲ الی ۳ میلی متر به بافت چوب جذب می شوند، در نتیجه هیچ گونه لایه ای روی سطح چوب ایجاد نخواهند کرد. از مزیت های این نوع رنگ می توان به عدم پوسته پوسته شدن رنگ بر اثر تابش نور خورشید، برخورد آب با آن و …. اشاره کرد.

این نوع رنگ را برای چوب های می توان استفاده کرد که قرار است در اجرای نمای داخلی و بیرونی ساختمان، سازه های چوبی، اشیا دکوری و تزیینی و … مورد استفاده قرار گیرند.

رنگ چوبهای ترموود

رنگ ترموود پایه روغن :

نمونه دیگری از رنگ های تولید شده جهت رنگ آمیزی چوب های ترمو وود، رنگ ترموود بر پایه روغن می باشد. در ساختار و یا فرمولاسیون این نوع رنگ از روغن مخصوص جهت رنگ آمیزی چوب ها استفاده شده است. در فرمولاسیون آن ها اغلب از ماده رنگی استفاده نمی شود و به صورت بی رنگ می باشند. از این نوع رنگ می توان در موارد مختلف استفاده کرد.

عملکرد رنگ ترموود تولید شده بر اساس روغن به گونه ای است که تنها باعث براق شدن و جلا دادن به چوب می شود و جلوه ای زیبا به چوب می دهد. طرح چوب ترمو وود مورد نظر را نمی پوشاند. این نوع رنگ در برابر اشعه یو وی نور خورشید و سایر خطرات محیطی از چوب محافظت می کند.

نحوه استفاده از رنگ ترموود و رنگ زدن آن ها :

رنگ آمیزی چوب های ترموود با استفاده از رنگ ترموود طی چهار مرحله انجام می شود. لازم به ذکر می باشد که بعد از انجام هر مرحله باید به چوب ها ۲۴ ساعت فرصت داد، سپس برای انجام مرحله بعد اقدام کرد. لازم به ذکر می باشد که کیفیت رنگ آمیزی چوب های ترمو وود علاوه بر کیفیت رنگ ترموود به به کیفیت فرآوری چوب، کیفیت سطح چوب و … بستگی دارد. اجرای رنگ ترموود شامل مراحل غوطه ور کردن، رنگ آمیزی، اسپری کردن می باشد. به عبارت دیگر :

مراحل رنگ آمیزی چوب ترمووود:

۱. اولین مرحله در رنگ آمیزی چوب های ترمو وود با استفاده از رنگ ترموود، غوطه ور کردن چوب در حوضچه می باشد. در ابتدا باید چوب ها را در حوضچه ای که از BASE پر شده است را قرار داد و آن ها را به مایع BASE غوطه ور کرد.

بعد از غوطه ور کردن چوب های مورد نظر اجازه دهید تا چوب ها به مدت ۲۴ ساعت به خوبی خشک شوند.

۲. در مرحله بعد باید با استفاده از ماده رنگی مورد نظر و با توجه به طیف رنگی مشخص شده توسط مشتری برای رنگ کردن سطح چوب اقدام کنید. برای انجام این کار رنگ را آماده کنید و با استفاده قلمو آغشته به این رنگ سطح چوب را تحت تاثیر قرار دهید.

بعد از این که به تمام قسمت های چوب یک دست رنگ خورده شد به آن ۲۴ ساعت فرصت دهید تا خشک شود.

۳. در مرحله بعد باید مرحله دوم را مجدد تکرار کنید. توجه کنید که رنگ اول کاملا خشک شده باشد و قسمت هایی از آن رنگ شره نکرده باشد. بعد از اجرای رنگ در مرحله سوم اجازه دهید تا چوب خشک شود.

۴. حال نوبت به استفاده از ماده TOP COAT می رسد. در این مرحله باید ماده TOP COAT را روی چوب اسپری کنید.

بعد از اسپری TOP COAT روی چوب اجازه دهید چوب کاملا خشک شود و سپس آن را بسته بندی کرده و به بازار عرضه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *