قیمت ترمووود  به عوامل مختلفی بستگی دارد. چوب جز اولین مواد و یا مصالح ساختمان می‌باشد که قبل از به کارگیری مواد معدنی یا مصالح ساختمانی و صنعتی چون آهن، آجر، ماسه، سیمان، موزاییک، سرامیک و غیره در سازه‌های معماری یا عمرانی، استفاده می‌شده است.

انسان‌های اولیه طرز شکل دادن به چوب را برای تهیه ابزار گوناگون فرا گرفتند. ابزار و وسایل چوبی اولیه و حتی ساختمان‌ها و تزئینات چوبی ادوار ماقبل تاریخ و اعصار مختلف تاریخ،

نمایانگر اهمیت چنان ماده‌ای است که قبل از فلز و همزمان با مصرف سنگ در اختیار بشر در آمده است و از آن در تهیه ابزار و وسایل زندگی، ساخت انواع سلاح، احداث ساختمان‌ها و غیره استفاده کرده است.

از ساختمان‌های روستایی گرفته تا ساختمان‌های چند طبقه شهری، پل‌ها، کوشک‌ها و غیره از چوب ساخته می‌شدند که بسیاری از آن‌ها در ایران یا کشورهای دیگر به عنوان میراث فرهنگی شناخته شده‌اند.

حدود 6000 سال پیش معماران ایرانی برای گرمی بخشیدن به خانه‌های مسکونی، کاخ‌ها، ابنیه‌ها و غیره به صورت گسترده از چوب استفاده می‌کردند.

در این مطلب قصد داریم به قیمت ترموود، عوامل مؤثر بر آن را بیان کنیم. 

قیمت ترمووود فنلاندی
قیمت ترموود

قیمت ترموود و عوامل تاثیر گذار در آن :

یکی از سؤال‌هایی که ذهن اکثر افراد را درگیر کرده است این است که قیمت ترمووود چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت قیمت ترموود و یا قیمت چوب‌های ترمو وود نسبت به کیفیت آن‌ها، مقاومت و کارایی آن‌ها بسیار متفاوت است.

عوامل مختلفی در قیمت نهایی چوب های ترموود بستگی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

خواندن این مقاله
ترمووود چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

1. تاثیر برند چوب در قیمت ترمووود :

یکی از عوامل مؤثر و یا تأثیرگذار در قیمت ترمووود، برند چوب‌های ترموود است.

چوب‌های ترمو وود انواع مختلف و متنوعی دارند که می‌توان به برند آن‌ها چون ترمو وود فنلاندی، ترمو وود ایرانی و غیره اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و در نتیجه قیمت آن‌ها با هم متفاوت خواهد بود.

قیمت ترموود فنلاندی نسبت به انواع چوب‌های ترمو وود بالاتر است. ( ترمووود چیست )

بالا بودن قیمت این نوع چوب ترمو وود به دلیل کیفیت بی‌نظیر آن است. لازم به ذکر می‌باشد که با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های ایجاد شده دست‌یابی به چوب‌های ترمو وود فنلاندی می‌توان از چوب‌های ترمو وود ایرانی استفاده کرد.

این نوع چوب‌ها کیفیت بالایی دارند و با  چوب ترمووود فنلاندی برابری می‌کنند، اما قیمت ترموود ایرانی نسبت به چوب‌های فنلاندی کمتر خواهد بود.

2. تاثیر کیفیت نهایی چوب‌ در قیمت ترمووود:

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت نهایی چوب های ترموود، می‌توان به کیفیت نهایی آن‌ها اشاره کرد. هر چقدر کیفیت نهایی چوب بیشتر باشد، قیمت ترمووود نیز بیشتر خواهد بود. کیفیت نهایی چوب‌های ترمو وود به کیفیت ترمو کردن چوب‌ها، کیفیت رنگ آن‌ها، میزان رطوبت موجود و عوامل دیگر بستگی دارد.

3. نوع رنگ مصرفی جهت رنگ کردن سطح چوب‌های ترمووود:

از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت ترموود نوع رنگ مصرفی و یا استفاده شده در رنگ‌آمیزی سطح چوب‌ها می‌باشد. رنگ ترموود در دو نوع تولید شده است که می‌توان به رنگ‌های ترمو وود بر پایه روغن و رنگ‌های ترمو وود بر پایه آب اشاره کرد که هر کدام مزیت‌های منحصر به فردی دارند. هر چه کیفیت رنگ مصرفی بیشتر باشد، قیمت ترموود بیشتر خواهد بود.

قیمت ترموود
قیمت ترمووود

4. متراژ مورد نیاز چوب بر قیمت ترموود :

از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت ترموود میزان چوب مصرفی و یا متراژ چوب ترمو وود استفاده شده می‌باشد. هر چقدر چوب بیشتری استفاده شده باشد، قیمت نهایی آن‌ها بیشتر خواهد بود.

خواندن این مقاله
ترموود دیوار چیست و چه مزیتهایی دارد؟

5. هزینه نصب و اجرای چوب‌های ترمووود:

از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت نهایی چوب‌های ترموود، هزینه اجرا و نصب آن‌ها می‌باشد. قیمت ترموود اغلب با هزینه اجرا و نصب محاسبه می‌شود، در نتیجه میزان هزینه اجرا توسط نصاب کار در قیمت نهایی آن تأثیر خواهد داشت.

6. بهبود خواص فیزیکی و خواص شیمیایی:

یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت ترموود، خواص فیزیکی و شیمیایی چوبهای ترموود می‌باشد. چوب‌های ترمو وود بر اثر حرارت دیدن، خواص فیزیکی  خواص شیمیایی آن‌ها بهبود می‌یابد، در نتیجه بهبود خواص نامبرده در قیمت نهایی آن‌ها تأثیر گذار خواهد بود.

اگر خواص فیزیکی و خواص شیمیایی چوب‌ها بهبود پیدا نکند، در کیفیت نهایی چوب‌ها و همچنین قیمت ترموود تأثیر نخواهد داشت.

جهت استعلام قیمت تایل ترموود یا ترموود دیوار یا هزینه نصب ترمووود با شرکت ترموود بست چوب تماس بگیرید.

شماره تماس:

۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

09903732380

جهت استعلام قیمت ترمووود و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲
09122987342