شاید نام تایل ترمووود یا کاشی ترمووود را شنیده باشید.یکی از زیباترین متریال ها برای استفاده در کف سازی ، کفپوش های چوبی است. در این مقاله به بررسی نوع خاصی از کف پوشی های چوبی که با استفاده از چوب ترمووود ساخته شده اند ، یعنی تایل های ترمووود میپردازیم. با بست چوب همراه باشید.

تایل ترمووود و کاربرد آن

 

ترمووود چه نوع چوبی است؟

در تاریخ همواره استفاده های مختلفی از چوب میشده است. اما معایب فراوان چوب باعث محدودیت استفاده از آن در بسیاری از مکان ها میشود. اما با تمام این معایب ، چوب به دلیل زیبایی و جلوه طبیعی همچنان با استقبال فراوانی روبرو است و مخاطبان بسیاری دارد. به همین دلیل همیشه کارشناسان به دنبال راه حلی برای کاهش معایب چوب و بهبود این متریال بودند.

تا اینکه چوب های حرارتی و روند تولید آنها شروع به گسترش نمود و به عنوان راه حلی برای مشکلات چوب شناخته شد. چوب های ترمووود نسبت به چوب خام دارای مزایای فراوانی هستند و از مقاومت فیزیکی ، شیمیایی بسیار بالاتری برخوردار هستند.

ترمووود چگونه تولید میشود؟!

ترمووود در لغت به معنای چوب حرارت دیده است. این نام گذاری مرتبط با تولید این نوع از چوب است. برای تولید ترمووود چوب خام را پس از اینکه به صورت طبیعی تا حدی خشک گردید، تحت حرارت بالا حدود 180 تا 220 درجه سانتیگراد ، به مدت چند ساعت قرار میدهند. همچنین در طول این فرآیند از بخار آب نیز برای جلوگیری از سوختن سطح چوب و بهبود بافت شیمیایی آن استفاده میگردد.

روند تولید چوب های ترمو ، یکی از مزایای مهم آن است زیرا در طول تولید این محصول به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نمیگردد، آلودگی زیست محیطی تولید نمیشود و کاملا سازگار با محیط زیست است. ( ترموود دیوار )

مزایای ترمووود نسبت به چوب معمولی

همانطور که گفته شد ، ترمووود نسبت به چوب خام دارای مزایای فراوانی است. این در حالی است که از نظر ظاهری چوب معمولی و ترمووود تفاوتی ندارد و حتی میتوان گفت ترمووود بافت زیباتری نسبت به چوب خام به نمایش میگذارد. برخی از مزایای چوب های ترمووود را در ادامه برای شما بیان کرده ایم:

 • چوب های ترمو عایق بسیار مناسب حرارتی هستند.
 • چوب های ترمو جاذب بسیار قوی صدا بوده و عایق مناسب صوتی هستند.
 • ترمووود در برابر رطوبت بسیار مقاومت بیشتری نسبت به چوب معمولی دارد و به همین دلیل میتوان در مکان های مختلف از آن ها استفاده نمود.
 • ابعاد ترمووود ثابت است و دچار خمیدگی یا تاب خوردگی نمیشود.
 • وزن آن پایین است و نصب آسانی دارد.
 • و…

تایل ترمووود چیست؟

در سال های گذشته انقلابی در متریال ها و ابزارهای مربوط به معماری رخ داده است. این انقلاب شامل بروز شدن متریال های گذشته و عرضه مصالح جدید و متنوع به بازار ساختمان و معماری است. یکی از متریال هایی که به سرعت محبوبیت به دست آورد تایل ترموووداست. این محبوبیت به دلیل خلق جلوه طبیعی بی نظیر و زیبایی بسیار دیدنی پروژه هایی است که تایل ترمووود در آنها استفاده شده است.

اما شاید از خود سوال کنید که اصلا تایل ترمووود چیست و چگونه ساخته میشود؟! کاشی ترمووود از دو بخش مجزا تشکیل شده است که به وسیله پیچ های مخصوص به یکدیگر متصل میشوند. بخش اول لایه زیرین یا همان زیره تایل میباشد که معمولا از جنس پلاستیک فشرده است. این قسمت در تایل ترمووود به عنوان یک زیرسازی آماده به کار عمل کرده و باعث نصب سریع و آسان این متریال میشود. همچنین این قسمت به عنوان پایه یا بیس وظیفه تقسیم بار وارده بر تایل را دارد و به همین دلیل باید از مواد اولیه درجه یکی ساخته شده باشد.

خواندن این مقاله
ترمووود چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دومین بخش یک تایل ترمووود الوار های ترمووود برش خورده است. این الوارها ممکن است از چوب گیاهان مختلفی باشند ولی مرغوب ترین آنها برای استفاده به عنوان کفپوش چوب عش یا درخت زبان گنجشک است.

ساختار تایل ترمووود

ضمن اینکه باید بگوییم تایل ترمووود که اکنون به عنوان کفپوش چوبی ترموود در فضاهای مدرن اجرا می گردد، دارای دوام بالایی است. شاید ظاهر چوبی آن، این ترس را در دل شما ایجاد نماید که این کف پوش ترموود ممکن است از رطوبت تاثیر گرفته و دچار پوسیدگی شود. اما در واقع اینطور نیست. تایل ترموود به خوبی تقویت شده و عایق کاری های مختلفی را هم پشت سر نهاده است. به همین دلیل نه رطوبت و نه یخ زدگی و نور آفتاب، اثری در آن نخواهند داشت.

 

ویژگی ها و مزایای تایل ترموود

تایل ترمووود ، با توجه به ویژگی های خاص خود جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این متریال در طراحی و اجرای دکوراسیون مدرن ، نقش پررنگی ایفا کرده است. در ادامه به بیان ویژگی ها و مزایای تایل ترمووود پرداخته و آنها را بررسی خواهیم کرد.

 • تایل ترمووود در مقایسه با الوار ترمووود که آن نیز به عنوان کفپوش استفاده می گردد، دارای نحوه نصب و اجرای آسان تری است.
 • برای نصب الوار ترموود، نیاز به انجام زیرسازی های لازم و نصب آهن و چوب خواهد بود. اما ترموود اینطور نیست و نیاز به زیرسازی ندارد. به همین دلیل، خیلی سریع هم نصب می گردد.
 • تایل ترمووود دارای زیره پلاستیکی بوده و فاقد پروفیل های آهنی می باشد. لذا دارای وزن سبک تر و حمل و نقل راحت تر خواهد بود.
 • میزان کیفیت زیره تایل، ارتباط مستقیم با میزان سر و صدای آن خواهد داشت. به این معنی که تایل های برخوردار از زیره های پلاستیکی با کیفیت، در حین استفاده، سر و صدایی ایجاد نخواهند کرد.
 • این در حالی است که تایل های متشکل از زیره نامرغوب، ممکن است سر و صدای زیادی ایجاد کرده و آلودگی صوتی به وجود آورند.
 • همچنین این تایل، متشکل از زیره هایی با ابعاد 30*15 سانت بوده و زیره ها از عهده تحمل وزن تایل به خوبی بر می آیند.
 • ضمن اینکه زیره پلاستیکی متصل به تایل ترموود، توسط پیچ گالوانیزه، چفت و بست شده و از این رو آثاری مثل زنگ زدگی در آن رخ نخواهد داد.
تایل ترمووود عش
تایل ترمووود , تایل ترموود ساخته شده از چوب عش

بهترین تایل ترموود از چه جنسی برخوردار می باشد؟

تایل ترموود از انواع گونه های متفاوت چوب از نرم چوبها تا سخت چوبها تهیه می گردد. چوب هایی که جهت ساخت این تایل انتخاب می شوند، چوب های کاج، اسپروس، عش، زبان گنجشک و نوئل را شامل می گردند. حال می خواهیم بدانیم بهترین تایل ترمووود از چه جنسی برخوردار می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم معمولا چوب عش دارای استحکام بیشتری بوده و لذا بهترین جنس چوب برای ساخت تایل، همین چوب است.

لازم است بدانید قیمت تایل ترموود ساخته شده از چوب عش، در سطح کیفی بالاتری قرار داشته و عموما این تایل، به دو شیوه فابریک و غیر فابریک تهیه و تولید میگردند.شیوه فابریکی آن بصورت بسته بندی کاملا وارداتی هستند و معروفترین و باکیفیت ترین آنها در کشور لهستان زیر نام تایل ترمووود گومی ( GUMI ) تولید و وارد میشوند که نیازی به برش و پیچ کردن ندارند.

خواندن این مقاله
چوب ترموود فنلاندی

روش دو که غیر فابریکی هستند از جنس چوب سخت و یا نرم هستند ولی مراحل ساخت آن در ایران و از زیره و پد پلاستیکی داخلی ساخته میشوند.

تایل ساخته شده از چوب کاج هم استحکام لازم را داشته و بهترین جنس را به خود اختصاص داده است. پس اگر به دنبال انتخاب بهترین جنس این تایل هستید، می توانید این گزینه که در دسترس است را سریعا تهیه نمایید.

با امتیازات برجسته تایل ترموود، بیشتر آشنا شوید

تایل ترموود که بیشترین سهم را در ساخت و ساز به دست آورده، از امتیازات برجسته ای برخوردار می باشد. امتیازاتی که باعث افزایش محبوبیت این محصول و رواج بیش از پیش آن شده اند. در ادامه می خواهیم به برخی از امتیازات خوب این تایل اشاره نماییم. با ما همراه باشید:

 1. تایل ترمووود به آسانی و حتی بدون نیاز به مهارت و تخصص، نصب و اجرا می گردد. به طوری که افراد عادی که تخصصی در زمینه اجرای کفپوش ندارند، می توانند خیلی راحت، آن را نصب نمایند.
 2. تایل مورد نظر، تحت دما و فشار زیاد تولید شده است. به همین دلیل، بیشترین سطح مقاومت را از آن شاهد خواهیم بود.

کفپوش چوبی ترموود باکیفیت

 1. تایل ترموود محصولی تقویت شده با عمر طولانی است.
 2. شاید استفاده از کفپوش های ساده چوبی در محیط های مرطوب مثل حمام، امری محال به نظر برسد. اما تایل ترمووود، از امکان نصب و اجرا در چنین محیط هایی برخوردار می باشد.
 3. جابجایی این تایل به دلیل وزن کم آن، امری است کاملا راحت. این، خود بزرگترین امتیاز برای آن به شمار می آید.
 4. در ضمن تایل مورد نظر از قابلیت نصب و اجرا در محیط های بیرونی هم برخوردار می باشد. عوامل جوی هم آن را تهدید نخواهند کرد.

کاربردهای تایل ترموود

تایل ترموود در محیط های مختلف، از جمله محیط های داخلی و خارجی کاربرد یافته است. این تایل با حضور خود، تغییرات چشمگیری را به وجود آورده و تبدیل به یک کفپوش زیبا و ماندگار شده است. با توجه به اینکه تایل مربوطه از چوب ترموود تهیه شده، لذا دارای ظاهری کاملا طبیعی بوده و نگاه هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد. در این بخش می خواهیم تا کمی راجع به کاربردهای این تایل صحبت کنیم. در قسمت زیر به این موضوع اشاره شده است:

 • تایل ترموود به عنوان یک کفپوش شیک و جذاب در منازل، ویلاها و محیط های داخلی دیگر اجرا می گردد.
 • این تایل برای محوطه سازی های خارج از ساختمان نیز انتخاب شده و نتایج فوق العاده ای را به وجود خواهد آورد.
 • یک گزینه مناسب برای اجرا در اطراف استخر محسوب می شود.
تایل ترمووود
تایل ترمووود باکیفیت, تایل ترمووود، بهترین جایگزین برای سنگ

تایل ترمووود، یک جایگزین خوب برای کفپوش های سنگی

همانطور که میدانید متریالی مثل سنگ، از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و همچنان دچار افزایش قیمت می باشند. لذا استفاده از این متریال، هزینه سنگینی را برای سازندگان در پی خواهد داشت. یکی از راه حل هایی که پیشنهاد می شود، استفاده از تایل ترموود به جای سنگ می باشد.

خواندن این مقاله
ترموود دیوار چیست و چه مزیتهایی دارد؟

شما می توانید این تایل ترموووود را جایگزین کفپوش های سنگی کرده و با این کار، تنوعی را هم در فضا به وجود آورید. در ضمن با بهره گیری از این تایل، قدم موثری را در جهت کاهش هزینه های خرید و هزینه های اجرایی خواهید برداشت. البته از دیگر نقاط قوت تایل نسبت به سنگ این است که این محصول به دلیل وزن سبک تر خود، نحوه انجام کار را برای مجریان، راحت تر نموده و از زحمات آنها می کاهد. بنابراین از هر بُعد که به این مسئله نگاه کنیم، خواهیم دید که تایل ترمووود، گزینه مناسب تری به شمار می آید.

بهترین تایل ترمووود با نازلترین قیمت را از این مجموعه بخواهید

اکنون روش های خرید کلآ تغییر کرده است. دیگر کمتر کسی مثل سابق، خرید حضوری را انتخاب می کند. چون این روش خرید، مستلزم زمان و هزینه بیشتری است. لذا کمتر کسی وقت دارد تا خرید حضوری انجام دهد. ضمن اینکه کسی بدش نمیآید هزینه کمتری را متحمل گردد.اگر شما نیز از طرفداران روش های مدرن خرید بوده و به فکر زمان و هزینه خود هستید، می توانید با خرید از مجموعه های فروش غیر حضوری، نیاز خود را به بهترین شکل برطرف سازید.

خرید تایل ترموود

شرکت ترموود بست چوب که در زمینه فروش ترموود قیمت ترموود و رنگ ترمووود و فرآورده های حاصل از آن مثل تایل ترموود فعالیت دارد، در خدمت شما خریداران عزیز خواهد بود. اکنون می توانید از طریق آن، یک خرید سریع، امن و راحت را انجام دهید. در ضمن امکان برخورداری از با کیفیت ترین انواع تایل ترمووود و چوب ترموود فنلاندی با نازلترین قیمت را هم خواهید داشت. بنابراین یک خرید مقرون به صرفه را هم تجربه خواهید کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و دریافت قیمت تایل ترموود با شماره های زیر تماس بگیرید.

09122987342

09903732380

سوالات متداول در خصوص تایل ترمووود

تایل ترمووود چیست؟

یکی از متریال های تقریبا جدید است که با چوب ترمووود تولید شده و برای استفاده در کف سازی تولید میشود. تایل ترمووود تشکیل شده از یک لایه زیرین است که از پلاستیک فشرده یا مواد دیگری ساخته شده است و بر روی آن قطعه های ترمووود پیچ شده اند.

نصب تایل ترمووود چگونه است؟

یکی از اصلی ترین مزایای تایل ترمووود نصب سریع و آسان آن است. به نحوی که فردی که پایین ترین حد دانش تخصصی را دارد میتواند به راحتی از عهده نصب تایل ترمووود برآید.

بهترین تایل ترمووود با چه چوبی ساخته میشود؟

تایل های ترمووود با چوب گونه های مختلف گیاهی تولید و عرضه میگردند. اما در میان تمام آنها تایل هایی که با چوب درخت عش یا همان زبان گنجشک تولید شده اند دارای بالاترین کیفیت ممکن هستند.

مزایای تایل ترمووود چیست؟

تایل های ترموود مزایای زیادی دارند که در ادامه برخی از آنها را بیان میکنیم:
 1. تایل ترمووود وزن کمی دارد و حمل و نقل آن آسان است.
 2. برای نصب تایل چوب ترمو نیازی به زیرسازی و آهن کشی نیست و در سریع ترین زمان میتوان ان را نصب نمود.
 3. دوام و زیبایی تایل ترموود نسبت به تمام متریال های مشابه غیرقابل مقایسه است.
 4. تعمیر آن آسان است.
 5. نصب آن در کوتاه ترین زمان ممکن و توسط افراد ناآشنا امکان پذیر است.
جهت استعلام قیمت ترمووود و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲
09122987342