چوب و شکل‌های گوناگون آن:

ترموود ایرانی یکی از چوب‌های بسیار محبوب است که انواع متنوعی دارند و موارد استفاده از هر کدام نیز متفاوت می‌باشد. از برخی چوب‌ها در تولید اشیا و وسایل چوبی مانند مبل، بوفه، وسایل تزیینی و غیره استفاده می‌شود، از برخی دیگر جهت تولید وسایل مورد نیاز در ساختمان‌سازی مانند درب و پنجره‌های چوبی و موارد دیگر استفاده می‌شود.

چوب ترموود فنلاندی و یا چوب ترموود ایرانی:

چوب ترموود فنلاندی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و توانسته جایگاه ویژه‌ای در بین مصرف‌کنندگان پیدا کند. این چوب نوعی برند تجاری است و تولید ترموود آن باید تحت یک فرآیند و یا روش ثبت شده انجام شود. دلیل نام‌گذاری این نوع چوب‌ها، کیفیت بسیار بالای چوب درخت‌های صنوبر و درخت‌های کاج موجود در فنلاند است. کشور فنلاند به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوا دارای درخت‌های کاج و صنوبر زیادی است که چوب با کیفیت دارند، به همین دلیل به چوب‌های ترمو وود فنلاندی معروف است. چوب ترموود ایرانی نوع دیگری از چوب ترمو است که از نظر کیفیت با چوب ترمو وود فنلاندی از لحاظ خواص فیزیکی چوب ترموود مقدار زیادی متفاوت است.

ترمووود ایرانی
ترمووود ایرانی

چوب های ترموود ایرانی و کیفیت آن‌ها:

چوب های ترموود ایرانی چوب‌های دیگری از چوب‌های ترمووود می‌باشند که در ایران و توسط مهندسین ایرانی در دو نوع با دو کیفیت تولید شده‌اند. لذا می‌توان به چوب‌های ترموود ایرانی با کیفیت بسیار عالی و همچنین چوب‌های ترموود ایرانی با کیفیت خوب اشاره کرد که هر کدام تفاوت‌هایی با هم خواهند داشت.

چوب های ترموود ایرانی با کیفیت بسیار عالی دارای استانداردهای لازم می‌باشند و براساس استانداردهای جهانی طراحی و تولید شده‌اند. این نوع از چوب‌ها فرآیندهای لازم جهت تولید و یا مراحل تولید را به خوبی و با کیفیت بی‌نظیر طی کرده‌اند. طی کردن مراحل با توجه به استانداردهای جهانی و با کیفیت بالا، در کیفیت نهایی محصول تاثیرگذار خواهد بود. این نوع چوب با چوبهای ترمو وود خارجی از نظر کیفیت، مقاومت و زیبایی کاملا برابری می‌کند. لام به ذکر است که چوب های ترموود ایرانی دیگری نیز وجود دارند که تنها شکل ظاهری آنها به چوب های ترمو وود شبیه بوده و هیچ‌کدام از ویژگی‌های چوب ترموود را ندارند.

خواندن این مقاله
ویژگی های چوب ترموود
چوب ترمو ایرانی
چوب ترمو ایرانی

موارد استفاده از چوب ترمووود ایرانی:

از کاربردهای ترمو وود ایرانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی‌های ترمووود ایرانی:

ویژگی چوب های ترموود  در برابر تابش نور خورشید و یا به دلیل آب و هوای بسیار سرد قرار نیست بسوزند و یا یخ بزنند زیرا دارای گرمای ویژه بسیار بالایی هستند. لازم به ذکر است که چوب‌های ترمو وود در برابر اشعه یو وی خورشید تغییر رنگ می‌دهند، در نتیجه برای جلوگیری از تغییر رنگ آن‌ها می‌توان سطح چوب مورد نظر را با رنگ‌های مخصوص رنگ‌آمیزی کرد. چوب‌های ترموود ایرانی در برابر رطوبت و آب تاحدودی مقاوم هستند به همین دلیل نمی‌توان از آن ها برای ساخت انواع استخر، سونا و غیره استفاده کرد.

جهت خرید ترمووود ایرانی  با شرکت بست چوب تماس بگیرید.

شماره تماس :

09903732380

۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

جهت استعلام قیمت ترمووود و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲
09122987342